• Blisko dolnej stacji kolei gondolowej
  • Przy głównej ulicy
  • Butikowy kompleks apartamentow
  • Blisko wyciągów narciarskich
  • Najlepsze trasy narciarskie

Jaka przyszłość Szczyrku?!

Email PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Takiej kolejki krzesełkowej w Beskidach jeszcze nie było- 4-osobowa zamykana kanapa będzie woziła narciarzy na szczyt Skrzycznego. Więcej nowości w Szczyrku zimą raczej nie będzie...

W lipcu rozpoczęła się budowa nowej kolei na odcinku Jaworzyna- Skrzyczne. To górna kolejka na tej górze. "Czas wyjazdu skróci się z 13 minut do niecałych 4 minut. Turyści będą osłonięci przed śniegiem i wiatrem"- mówi Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, spółki skarbu państwa. Wysokie oparcia na głowę, osobne siedziska i oparcie na nogi, a także zaczepy na rower- to dopełnia obraz kolejki, stawianej przez włoską firmę Leitner. Kolej ma być gotowa 27 grudnia bieżącego roku, być może uda się ją uruchomić przed świętami.
Nowością tej zimy ma być jeszcze taśma, która będzie woziła turystów między dolną, a górną kolejką na Skrzycznem. I to niestety wszystko, jeśli chodzi o nowinki w infrastrukturze narciarskiej w nadchodzącym sezonie w Szczyrku.

W największym ośrodku Czyrna- Solisko nowej kolejki krzesełkowej nadal nie będzie. A miała być. "Za późno załatwiliśmy finansowanie. Kolejka na hali Pośredniej, tzw. Juliany będzie na wiosnę. Mamy już 7 podpór"- mówi Stanisław Richter, prezes Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. W rejonie są 4 łatwe trasy. Nasz rozmówca ma nadzieję, że ta inwestycja ucieszy osoby, które słabo jeżdżą na snowboardzie, czy nartach. "Nareszcie zaczną u nas jeździć całe rodziny, a nie tylko osoby zaawansowane jeżdżące"- mówi Richter. W ośrodku ulepszono system naśnieżania, przybędzie darmowych miejsc parkingowych na Pośrednim.

Nowy całoroczny ośrodek narciarsko- rekreacyjny powstaje w Szczyrku Biłej. Narciarze znają ten stok z lat 80-tych i 90-tych. Przez ostatnich kilka lat nic się tam jednak nie działo. W miejsce starego orczykowego wyciągu stanie kolejka krzesełkowa z 6-osobową podgrzewaną i zamykaną kanapą. Jak mówi Maciej Błach, prezes spółki PBC zmieni się sam stok.
"Ten areał był dotychczas bardzo skromnie wykorzystywany, a dzisiaj mogę powiedzieć, że szerokość i profil tras zasadniczo się zmieni"- mówi Błach. Podstawowa trasa zjazdu, która ma być zakwalifikowana jako niebieska będzie dłuższa, dzięki wykorzystaniu górnej polany i będzie wynosiła ok. 1200 m. Ośrodek będzie naśnieżany i oświetlony, ma działać przez cały rok. Pojawią się w nim także letnie atrakcje. Inwestor nie deklaruje konkretnej daty otwarcia, mówi o 2015 r.

Szczyrk, to także krótkie wyciągi nastawione na dzieci. Takie jak "Osiołek"- 200-metrowy wyciąg w centrum miasta. "Przyjeżdżają do nas babcie z wnukami, całe rodziny. Przed zimą zmieniliśmy pół-orczyk na talerzyki, co ułatwi najmłodszym korzystanie z wyciągu"- mówi Marcjanna Mynarska.

 

Źródło: Radio Bielsko, autor: Magda Fritz, http://www.radiobielsko.pl/pliki/temat_tygodnia.php?id=94

 

Formularz kontaktowy

...

Lokalizacja inwestycji