• Blisko dolnej stacji kolei gondolowej
  • Przy głównej ulicy
  • Butikowy kompleks apartamentow
  • Blisko wyciągów narciarskich
  • Najlepsze trasy narciarskie

Słowacy kupili Szczyrkowski Ośrodek Narciarski w Szczyrku

Największa firma branży turystycznej na Słowacji Tatry Mountain Resorts kupiła 97 proc. akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Słowacy chcą zainwestować u nas 30 mln euro.

 

 

Firma chciała wejść do Polski już w zeszłym roku kupując Polskie Koleje Linowe, właściciela m.in. kolejki na Kasprowy Wierch, ale PKL trafił ostatecznie w ręce spółki założonej przez podhalańskie samorządy, wspieranej przez fundusz inwestycyjny.

alt

alt

Kupując ośrodek w Szczyrku, firma weszła na polski rynek. "Dzięki zakupowi ośrodka w Szczyrku stajemy się firmą o zasięgu środkowoeuropejskim, posiadającą znaczące ośrodki górskie na Słowacji w Tatrach, w Czechach w Szpindlerowym Młynie oraz w Polsce w Szczyrku. Wierzymy w ich wzajemną synergię" - powiedział prezes spółki TMR Bohus Hlavaty.

alt

alt

Firma zapowiedziała inwestycje o wartości 30 mln euro w ośrodek w Szczyrku. Planuje wybudować tam nowe kolejki linowe, systemy zaśnieżania i infrastrukturę narciarską.

W Szczyrku jest 25 km tras zjazdowych, a w całym regionie znajduje się 60 km tras narciarskich. Baza noclegowa Szczyrku może pomieścić 10 tysięcy narciarzy.

Radio ZET/PAP/dg

link do strony: http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Slowacy-kupili-osrodek-w-Szczyrku.-Zapowiadaja-wielkie-inwestycje

 

DOLINA DEMIANOWSKA (7 marca 2014) – Spółka Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) kupiła polski ośrodek górski w Szczyrku.

TMR w środę 5 marca 2014 r. zawarło umowę na zakup 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego (SON) – w polskim Szczyrku. Dzięki wejściu na polski rynek rozpoczął się dalszy etap rozwoju prowadzenia ośrodków górskich.

„Dzięki zakupowi ośrodka w Szczyrku stajemy się firmą o zasięgu środkowoeuropejskim, posiadającą znaczące ośrodki górskie na Słowacji w Tatrach, w Czechach w Szpindlerowym Młynie oraz w Polsce w Szczyrku, wierzymy w ich wzajemną synergię. Jesteśmy przekonani, że długoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia biznesu w górach, w połączeniu z naturalnymi warunkami, miejscami noclegowymi w Szczyrku, siłą finansową i profesjonalnym zarządzaniem ze strony TMR, są dla Polski, w której mieszka 2,3 miliona narciarzy, tym właściwym wyborem. Polacy w naszych ośrodkach stanowią bardzo znaczącą część gości, wielu z nich właśnie w Tatrach nauczyło się jeździć na nartach i uważają nasze góry za swoje. Wierzymy, że odniesiemy sukces w Szczyrku,“ skomentował akwizycję Bohuš Hlavatý, CEO i Prezes Zarządu TMR.

Celem tej akwizycji jest rozwój i modernizacja ośrodka za pośrednictwem kapitałowych inwestycji i wykorzystanie jego potencjału. TMR planuje wybudować w Szczyrku wiele nowych kolejek linowych, systemy zaśnieżania i rozwinąć w taki sposób infrastrukturę, aby SON dostał się na poziom najbardziej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Polsce. W najbliższym czasie zakładamy inwestycje o wartości 30 mln EURO.

„Pragniemy powtórzyć w Szczyrku naszą skuteczną strategię inwestycyjną, która dla Tatr oznaczała nową erę w systemach transportowym i modernizacji ośrodków. Dzięki wielkim inwestycjom i doświadczeniu jesteśmy na tyle elastyczni i odporni, że także podczas niesprzyjającej zimy, która panuje w tym sezonie, umożliwiamy pełnowartościową pracę naszych ośrodków i stwarzamy doskonałe warunki narciarskie, które docenili także mistrzowie z właśnie zakończonych Mistrzostw Świata Juniorów w dyscyplinach alpejskich w Jasnej. Chcemy swoje doświadczenia przenieść do ośrodka, który w przyszłości pozwoli na zorganizowanie ważnych imprez sportowych, oraz umożliwić wszystkim polskim narciarzom szusowanie na wyższym poziomie niż panuje obecnie,“ skomentował akwizycję Dušan Slavkovský, Dyrektor Ośrodków Górskich i członek zarządu TMR.

Szczyrk jest ośrodkiem o bogatej historii i tradycji jazdy na nartach. Już dzisiaj posiada 25 km dobrej jakości tras zjazdowych, a w całym regionie znajduje się 60 km tras narciarskich. Ośrodek ma idealnie położenie w polskich Beskidach, w pobliżu dalszych tradycyjnych miejsc spędzania zimowego urlopu. Szczyrk posiada bardzo dużą bazę noclegową mogącą pomieścić 10 000 narciarzy. W promieniu do 150 km żyje ponad 4 miliony ludzi, co jest olbrzymim potencjałem w dalszym rozwoju ośrodka. Szczyrk jest oddalony od słowackiego przejścia granicznego Skalité zaledwie o 50 kilometrów.
_________________________________________________________________________________
Spółka Tatry mountain resorts, a.s. jest największym podmiotem w dziedzinie turystyki w Europie Środkowej i Wschodniej, która samodzielnie lub za pośrednictwem spółek-córek posiada i prowadzi atrakcyjne ośrodki narciarskie oraz hotele w Tatrach Niskich i Wysokich. Należą do niej ośrodki Jasna Tatry Niskie oraz hotele Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe oraz Górski Hotel Srdiečko, z kolei w Tatrach Wysokich spółka TMR posiada i prowadzi ośrodki Tatranská Lomnica, Starý Smokovec oraz hotele Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec oraz Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR jest także współzarządcą ośrodka Štrbské Pleso, a od sezonu zimowego 2012/2013 wynajmuje wraz ze spółką SMMR, a.s. także ośrodek górski Špindlerov Mlyn w Czechach. TMR jest również właścicielem Tatralandii. Jest to największy słowacki termalny park wodny czynny przez cały rok, który oprócz wodnej zabawy oferuje także zabawę w Fun Parku, relaks w specjalnej tropikalnej hali z wodą morską, a także zakwaterowanie w bungalowach i apartamentach Holiday Village Tatralandia. TMR posiada też i wynajmuje hotele Kosodrevina, Liptov oraz Ski&Fun Záhradky i Bungalovy. Do końca roku 2013 zostało zainwestowane w powyższe ośrodki prawie 190 mln €, które pomagają w podniesieniu standardu i zwiększeniu ruchu turystycznego w Tatrach. Akcje spółki TMR można kupić od 2012 na trzech europejskich Giełdach Papierów Wartościowych – w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.

 

Źródło: http://www.tmr.sk/dla-mediow/informacje-prasowe/tmr-wkracza-na-polski-rynek/

 

Formularz kontaktowy

...

Lokalizacja inwestycji